Vaser Liposuktion Fiyatları

Ultrasonografik ses dalgaları kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması işlemine vaser liposuction (yağ aldırma) adı verilmektedir. Vaser Liposuktion uygulamasında diğer dokular korunmaktadır. Doku seçme özelliği bulunan uygulamada sadece yağ dokuları hedeflenmektedir. Klasik liposuction uygulamalarında ihtiyaç duyulan uzun iyileşme süresi ve sancılı iyileşme döneminin aksine vaser liposuction sonrasında kısa sürede rutin hayata dönülebilmektedir. Vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, göğüs bölgelerinde ve erkeklerde görülen jinekomasti (meme büyüklüğü) için vaser liposuction uygulamasında başarılı sonuçlar alınmaktadır. Operasyon sonrasında kol ve boyun gibi hassas bölgelerde de pürüzsüz ve başarılı bir görünüm sağlanmaktadır. Karında six back görünümü oluşturulabilir ve yüksek miktarda yağ alımlarında çok etkilidir. İnatçı yağlardan hızlı ve etkili şekilde kurtulma olanağı sağlayan vaser liposuction günümüzde en sık tercih edilen estetik operasyonlardandır.

Ege Şehir Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi birimimizde; uzman ekibimiz ve son teknolojiye uygun ekipmanlarımızla, Vaser Liposuktion operasyonları başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Vaser Liposuktion Nasıl Uygulanır?

Yağ dağılımın orantısızlığı ve dirençli yağlardan kurtulmak için vaser liposuction en etkili yöntemdir. Operasyon öncesinde özel bir diyet programı uygulamanız ve ilaç kullanmanıza gerek yoktur. Operasyondan önceki 10 günlük süreçte alkol alımının azaltılması ve kan sulandırıcı ilaç kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Vaser Liposuktion uygulamasında, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak parçalanan yağlar sıvı formunda aspire edilir. Sadece yağ dokuları hedeflenerek uygulanan operasyonda bağ dokusu, damar ve sinirler korunur. Operasyon uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre genel anestezi, lokal anestezi veya sedasyon altında uygulanabilmektedir. Operasyonun süresi tedavi edilecek alanın büyüklüğüne bağlı olarak farklılık gösterse de genel olarak Vaser Liposuktion operasyonu ortalama 2 saat sürmektedir. Vaser Liposuction 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip herkeste güvenli şekilde uygulanabilir ve etkili sonuç verir. Komplikasyon riski düşük bir operasyondur.

Vaser Liposuktion Operasyonu Sonrası

Vaser Liposuktion operasyonu sonrasında rutin hayata hızlı şekilde dönülebilmektedir. Yağ dokusu hedeflenerek gerçekleştirilen operasyonda, kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar verilmediğinden iyileşme süreci hızlıdır. Operasyonun ardından hastanede bir gün kaldıktan sonra taburcu olunabilir ve 3 gün içerisinde günlük aktivitelere dönülebilir. Ödem, morluk ve kızarıklıklar bir ay içerisinde tamamen kaybolmaktadır. İlk haftada ödemin dağılmasıyla gözlemlenen ince görünüm bir ayın sonunda nihai halini alır. Vaser Liposuktion sonrasında hastaya bir süre özel bir korse giymesi tavsiye edilir. Uygulama sonrasında 3-4 kilo verilebilir ve elde edilen sonuç kalıcıdır. İşlemin uygulandığı bölgede yağ hücreleri alınacağı için tekrar yağ üretilemez. Elde edilen şekilli ve ince görünümün korunması için iyi bir spor ve beslenme planı uygulanması tavsiye edilmektedir. Operasyon her mevsimde uygulanabilmektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction fiyatları, işlemin yapılacağı kliniğe, hastaneye veya doktora göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle işlemi yaptırmaya karar vermeden önce detaylı bir fiyat araştırması yapmak yararınıza olacaktır. İnternette yazan genel bilgilerden ziyade, hastane ve doktor özelinde araştırma yapmak daha sağlıklı olup; planlamalarınızı buna göre yapmanızı sağlayacaktır.

Whatsapp Destek