YouTube kanalımıza abone olun!

Tek Diş Beyazlatma

Bu beyazlatma yöntemi ağızdaki  tek bir tane dişin renginin diğer dişlere göre koyulaştığı durumlarda uygulanır. Daha önceden kanal tedavisi görmüş ya da travma/darbe sonucu canlılığını yitirmiş dişlerin rengi genellikle diğer dişlere göre zamanla koyulaşmaktadır. Tek dişte görülen bu renklenme çeşidi, dişin içine koyulan beyazlatma ajanı ile kolaylıkla giderilir. Bu beyazlatma türüne, intrakoronal diş beyazlatma ya da tek diş beyazlatma denilmektedir.
Tek diş beyazlatma, dişin şeklinin ya da ağız içindeki pozisyonunun değiştirilmesine yani dişe herhangi bir kaplama yapılmasına gerek kalmadan istenilen estetik sonucun alınabildiği oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Bu yöntem şu şekilde uygulanmaktadır: Canlılığını kaybetmiş olan dişe eğer daha önce kanal tedavisi uygulanmadıysa önce kanal tedavisi yapılır. Dişin arka tarafından kanal tedavisinin yapılabilmesi için açılan küçük boşluğa kanal tedavisi tamamlandıktan sonra beyazlatma ajanı yerleştirilir ve boşluk geçici dolgu ile kapatılır. Beyazlatma uygulaması dişin rengi açılana kadar 3-4 kez tekrarlanır. Sonrasında ise dişin arkasındaki boşluk dolgu ile kapatılarak tedavi tamamlanır.

Uzm.Dt. Başak Odabaşıoğlu

Ağız ve Diş Kliniği Randevu Al Randevu Al: 0232 390 0 390