Merkezlerimiz

Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi, son yıllarda ülkemizde en sık tercih edilen estetik operasyonlardandır. Saç ekimi, saç kaybı veya saç dökülmesi yaşayan kişilere genetik olarak sağlıklı bölgelerden alınan saç köklerinin nakledilmesi işlemidir. Son yıllarda kullanılan yeni yöntemler sayesinde saçlarda seyrelme ve kellik sorununa doğal görünümlü, kalıcı bir çözüm sağlanması mümkündür.

Özel Ege Şehir hastanesi olarak doğru ve etkin saç ekimi yöntemi ve tedavi seçenekleri ile Dermatoloji Uzmanı ile Estetik, Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doktorlarımız koordinatörlüğünde, saç ekimi işlemi farklı yöntemlere hakim, deneyimli ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç dökülmesi yaygın inanışın aksine sadece ilerleyen yaşlarda değil ergenlikten itibaren gözlemlenebilmektedir. Saç dökülmesinin ilk ve en yaygın gözlemlenen nedeni genetik yapıdır. Çevresel faktörler ve streste saç dökülmesine neden olmaktadır. Saç dökülmesine neden olabilen diğer faktörlerde hormonal sorunlar, ilaç kullanımı ve çeşitli hastalıklardır. Saç dökülmesi psikoloji üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Özellikle erken yaşlarda başladığında özgüven problemlerine neden olabilmektedir. Eğer sizde saç dökülmesinden şikâyetçiyseniz, günümüzde saç dökülmesinin en kalıcı ve doğal çözümü saç ekimi operasyonudur. Saç ekimi operasyonu kısa sürede uygulanması ve saçların ömür boyu kalıcı olması nedeniyle sık tercih edilmektedir. Saç ekiminin sık tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de doğal ve izsiz bir görünüm elde edilebilmesidir. Yazımızın devamında kadınlar ve erkekler tarafından çok tercih edilen saç ekim yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Saç Ekimi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç ekimi tamamıyla kişiye özel planlanması ve uygulanması gereken bir yöntemdir. Saçların döküldüğü, saçsızlık gözlemlenen bölgeye hastadan alınan sağlıklı saç köklerinin nakledilmesiyle uygulanmaktadır. Bir saç ekimi operasyonunun da doğal görünümlü, kişinin doğal saç çizgisine uygun ve kalıcı bir saçlı görünüm kazandırılması amaçlanır. Saç ekimi operasyonundan önce bir takım tahlil ve analizler yapılması gerekmektedir. Analizlerin sonucunda alınacak sağlıklı saç köklerinin bölgesi, miktarı ve ekim yapılacak olan bölge belirlenmektedir. Saç ekimi işlemi öncesinde oluşması planlanan yeni saç çizgisi ve hedeflenen görünüm net şekilde belirlenmelidir. Saç ekimi işlemi esnasında genellikle lokal anestezi veya sedasyon uygulanır. Saç ekimi işleminden etkin sonuç alınabilmesi için operasyon öncesinde ve sonrasında tüm işlemlerin titizlikle uygulanması gerekmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri

1. FUT(Foliküler Ünite Transpkantasyonu)

FUT(Foliküler Ünite Transpkantasyonu) yönteminde saç kökleri kafa derisinden şerit halinde alınır ve sonrasında alıcı bölgeye nakledilir. Genetik olarak sağlıklı saçlar genellikle ense veya kulak arkası gibi daha dayanaklı bölgelerden alınır. FUT tekniğinin uygulaması saç kökleri şerit halinde alındığı için nispeten daha hızlıdır. 3 4 seans kadar sürebilecek işlemde, her seans yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir. FUT tekniğiyle saçsız bölge görünümünde tek seansta dahi ciddi fark görülebilmektedir.

2. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

FUE Tekniğine ‘Tek Tek Saç Kökü Alma Tekniği’ de denilmektedir. Günümüzde ülkemizde ve dünyada en sık tercih edilen saç ekim tekniği FUE ’dur. FUE saç ekim yönteminde alıcı bölgeye herhangi bir kesi açılmaz dolayısıyla operasyon sonrasında iz oluşması söz konusu değildir. FUE tekniğinde ilk olarak genetik olarak sağlıklı saçların alınacağı donör bölge belirlenir. Genellikle ense ve kulak arkası bölgeleri donör bölge olarak seçilmektedir. Özel mikromotor cihazlarla saç kökleri tek tek çıkarılır ve özel bir solüsyonda bekletilerek kaliteleri arttırılır. Alınan sağlıklı saç kökleri tek tek çıkış yönüne ve açısına uygun olarak saçsızlık olan bölgeye ekilir. FUE tekniğinde tek seansta ekilebilen saç sayısı daha az olduğundan FUT tekniğine kıyasla daha uzun süre almaktadır. FUE tekniğinde her seans yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir.

3. DHI (Implanter Kalem ile Saç Ekimi Yöntemi)

DHI (Implanter Kalem ile Saç Ekimi Yöntemi) doğrudan saç ekimi olarakta adlandırılmaktadır. Choi adı verilen medikal kalemle toplanan greftlerin cilde kesi, kanal açılmadan yerleştirilmesiyle uygulanmaktadır. Donör bölgeden toplanan greftler ayrı ayrı sınıflandırılır ve nakil için en uygun açı ve yön belirlendikten sonra implanter kalemin içine tek tek yerleştirilir. Saç köklerin yerleştirilmesi esnasında kesi olmadan yuvarlak alanlar açılır ve greftler yerine yerleştirilir. Saç ekim işleminin tamamlanmasının ardından saç derisi hızlı bir iyileşme sürecine girmektedir.

4. Organik Saç ekimi

Saç ekimi işleminin başarıyla tamamlanması için en önemli unsurlardan biri ekim yapılacak alanın kalitesidir. Organik saç ekimi yönteminde amaç nakil yapılacak alanı ekim işlemine hazır hale getirmektir. Organik Saç Ekimi işlemi hastanın, kendi yağlı dokusundan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kök hücre enjeksiyonu ekim yapılacak alana enjekte edildikten sonra donör alandan çıkarılıp sınıflandırılan saç kökleri teker teker saçsızlık görülen bölgeye transfer edilir.

Sizde etkin ve doğal görünümlü bir sonuç elde etmek istiyorsanız mutlaka deneyimli bir hekim ve donanımlı ekipmanlara sahip hastane ortamını tercih etmelisiniz. Saç ekimi operasyonu hakkında sorularınız ve ücretsiz ön görüşme için sizleri kliniğimize bekliyoruz. Güne daha özgüvenli başlamayı, aynaya baktığınızda daha mutlu olmayı ertelemeyin. Sağlıklı ve aynaya gülümseyerek baktığınız neşeli günler dileriz.

İlgili mevzuatlar gereğince Saç ekimi fiyatları 2021 yılı için internet ortamında bilgi verilememektedir.

Dilerseniz 0 232 390 0 390 numaralı telefondan direkt arayarak ya da Whatsapp yolu ile iletişime geçerek ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturabilirsiniz.

Saç Ekimi Merkezi

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZ SİZİ ARAYALIM
Whatsapp Destek