Kalça Büyütme Ameliyatı

Popo büyütme, popoyu düzeltmek, şekillendirmek ve dolgunlaştırmak için uygulanan estetik operasyondur. Son yıllarda en sık tercih edilen estetik operasyonlardan olan popo büyütme kalça estetiği ve Brezilya poposu olarakta bilinmektedir. Popo büyütme operasyonuyla vücut ve kalçanın doğru pozisyonda olması ve popoda daha hoş, kıvrımlı bir görünüm yaratmak amaçlanmaktadır. Popo büyütme ameliyatı olmak isteyen adayların basen, karın vb. bölgelerinde fazla yağları mevcutsa bu bölgelerden alınan yağlar işlenip popoya enjekte edilebilmektedir. Vücudunda yağ fazlalığı olmayan kişilerde silikon implant kullanılmaktadır. Popo büyütme ameliyatının uygulanabilmesi için poponun hacmini tamamen kaybetmemiş olması gerekmektedir. Şeklini tamamen kaybetmiş, aşırı sarkma bulunan popolarda tek başına uygun bir yöntem olmayabilir.

Ege Şehir Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi birimimizde; uzman ekibimiz ve son teknolojiye uygun ekipmanlarımızla, Popo Büyütme operasyonları başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Popo büyütme ameliyatı pratik bir işlem olması ve rutin hayata dönüşün hızlı olması nedeniyle sık tercih edilen bir estetik operasyondur. Operasyon öncesinde özel bir diyet uygulamanız veya ilaç kullanmanız gerekmemektedir. Popo büyütme ameliyatı kararı aldıktan sonra ilk adım uzman hekimle beraber yapılacak planlamadır. Başarılı bir estetik operasyonun ilk şartı gerçekçi hedefler belirlemek ve uygulamaktır. Vücut yapınıza uygun, hatlarınıza uyum sağlayacak bir görünüm planlaması yapmanızın ardından yağın alınacağı ve nakledileceği alanlar belirlenir. Öncelikli olarak adayların basen, karın vb. bölgelerinde bulunan fazla yağlar alınıp özel işlemlerden geçirilerek belirlenen bölgelere nakledilir. Yağın alındığı bölgede sağlanan incelme ve poponun hacimlenmesi sonucu idealize edilen kum saati görünümü yakalanabilmektedir. Yağlar enjekte edilen alanda yaşamaya devam ederler ve bölgeyi şekillendirirler. Yağ dokusu popoyo katmanlı olarak nakledilerek dokunun uzun süreli korunması hedeflenir. Adayın vücudunda yeterli yağ alınabilecek alan yoksa silikon implant desteği planlanabilmektedir. Hedeflenen popo görünümüne uygun planlanan silikon implantlar kas zarı altına, kas altına ve kas içine yerleştirilebilmektedir. İmplantlar derinin altından fark edilmezler ve ağrı, bası hissi oluşturmazlar. Popo büyütme operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir ve genellikle ortalama 1,5 saat civarında sürmektedir. Operasyon süresi kişiye ve uygulanacak işleme göre farklılık gösterebilir. Popo Büyütme operasyonu 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip herkeste güvenli şekilde uygulanabilir ve etkili sonuç verir. Komplikasyon riski düşük bir operasyondur.

Popo Büyütme Operasyonu Sonrası

Popo büyütme operasyonunun iyileşme süreci basit ve hızlıdır. Operasyonun ardından 2 hafta kişiye özel hazırlanmış korse giyilmesi önerilmektedir. İlk günler kolaylıkla kontrol altına alınabilen ağrılar görülebilmektedir. Popo büyütme operasyonunun ardından 3 gün içinde rutin hayatınıza dönmeniz mümkündür. Silikon implant kullanılması halinde bir hafta içerisinde rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte operasyonun bir iki yıl sonrasında yağ dokusu rezervinin bir kısmı kaybedilebilmektedir. Operasyon belirli aralıklarla tekrar uygulanabilir.

Kalça Estetiği Fiyatları

Kalça estetiği fiyatları işlemi yapan doktora, işlemin  yapıldığı hastaneye ve lokasyona göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle işlemi yaptırmadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmak doğru olacaktır.

Whatsapp Destek