Merkezlerimiz

Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi

Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezimiz, başta obezite cerrahisi olmak üzere metabolik cerrahi, bariatrik cerrahi, ameliyatsız obezite tedavileri gerçekleştirmektedir. Alanında uzman genel cerrahi doktorlarımız ile Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi bugüne kadar onlarca başarılı uygulamaya imza atmıştır. İzmir Obezite Cerrahisi Merkezimiz alanında deneyimli hekimler ve tecrübeli sağlık profesyonelleri kurulmuş güçlü alt yapımız ile Obezite konusunda tüm ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerle hastalarımızı sağlıklarına kavuşturuyoruz.

Obezite Cerrahisi İzmir: Özel Ege Şehir Hastanesinde kilolarınızdan kurtulun.

Dünyada önlenebilir ölümler arasında sigaradan sonra 2. sırada yer alan Obezite, getirdiği yancıl hastalıklar ile birlikte bireylerin yaşam kalitelerini düşüren önemli bir rahatsızlık durumudur. Obezite cerrahisinin yıllar içinde gelişmesi ve farklı tekniklerinda bariatrik cerrahi ile birlikte kullanılması ile birlikte günümüzde hastaların kilolarını vermesinde öncül uygulamalar haline gelmişlerdir.

Obezite tedavilerinde hastalarımız SGK kapsamında işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

En sık Gerçekleştirilen Obezite Cerrahisi ve Ameliyatsız Obezite tedavileri nelerdir?

  • Tüp mide ameliyatı ( Sleeve Gastrektomi): Mide hacminin %75’inin cerrahi işlemle azaltılması uygulamasıdır. Tüp mide ameliyatı sonrasında mide muz görünümüne dönüşmektedir. Ameliyat ile birlikte midenin beyne gönderdiği açlık uyarısını sağlayan Ghrellin hormonu bölümü de alınır. Böylelikle hastalar mekanik olarak tok hissederler ayrıca midenin hacminin küçülmesi ile daha az gıda alabilmektedirler.
  • Gastrik Bypass: Bypass terimi ingilizceden türkçe pas etmek, kısa yoldan geçmek olarak ifade edilmektedir. Gastrik bypass ameliyatı, bağırsaklardan gıda emilimini azaltan önemli bir ameliyattır. Midenin büyük bir kısmının kısa yoldan geçildiği Gastrik Bypass ameliyatında gıdalar midenin büyük bir kısmını görmeden bağırsaklara geçerler.
  • Mide Balonu: Ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri olan mide balonu uygulaması, 10 dakikada gerçekleştirilen, sedasyon (uyku) anestezisi altından yapılan, mideye endoskopik bir balonun yerleştirilmesi esasınan dayanır. İşlem sırasında yerleştirilen balon, içeride su ya da hava ile şişirilir. Şişen balon mide hacminin belirli bir bölümünü kaplayarak tokluk hissi yaratır. İşlem uygulandıktan 6 ay ya da 1 yıl sonra balonun çıkarılması için mutlaka 2. endoskopi yapılması gerekmektedir.
  • Mide botoksu: Endoskopi yolu ile yapılan Mide botoksu uygulamasında, hasta 10-15 dakika uyku altında midesine botox uygulanmaktadır. Uygulama ile mide tokluk süreci artmakta, mideye giren gıdaların duodenum yani on iki parmak bağırsağına geçiş süresi uzamaktadır.

Obezite Cerrahisi ve Ameliyatsız Obezite Tedavileri,  Bariatrik Cerrahi Alanında Deneyimli Diyetisyenler tarafından takip edilmelidir.

Özel Ege Şehir Hastanesi olarak, hastanemizde daha önce onlarca obezite cerrahisi ve obezite tedavisine danışmanlık etmiş Diyetisyenler hizmet vermektedir. Tüm obezite tedavi uygulamalarında, cerrahi ya da uygulama kadar sonrasında Diyetisyen takibi de önemli bir süreci de oluşturmaktadır.

Obezite Cerrahisi Fiyatları 2020

İlgili yasal mevzuatlar gereğince internet ortamında Obezite Cerrahisi Fiyatları 2020 yılına ait ücret bilgisi paylaşılamamaktadır. Dilerseniz 0 232 390 0 390 numaralı telefondan arayarak ya da Whatsapp hattımızla iletişime geçerek ücretsiz öngörüşme randevusu oluşturabilirsiniz.

 

 

WhatsApp Destek

Menü