Obezite dediğimiz şey aslında vücudun sahip olması gereken miktardan daha fazla yağa sahip olmasıdır. Yağa bağlı olarak meydana gelen kilo artışı ortaya bir hastalık durumunun ortaya çıkmasına neden olmakta. Son 100 yılın en büyük hastalıklarından birisi olarak gösterilen obezite tüm dünyada bir sorun haline gelmiştir. Obezite cerrahisi, geliştirdiği bazı yöntemler ile kilo problemi ortadan kalkmasına olanak sağlıyor.

Mide botoksu; son zamanlarda en çok tercih edilen kilo verme yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Bu işlem mide kaslarının öncelikle zayıflatır. Akabinde uzun süre tokluk hissi oluşturan bu işlem hastalarda iştahsızlık meydana getirir. Bu sayede fazla kilolar kısa sürede verilmeye başlanır. Mide botoksu oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak işlemlerden sonra profesyonel bir diyetisyen eşliğinde sağlıklı bir beslenme programı oluşturmak gerekmektedir. Aksi halde verilen kiloların tamamı geri alınabilmektedir.

Mide Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Mide botoksu İzmir fazla kilosu olan, kilo vermek isteyen her biri uygun bir işlemdir. Tabii ki de operasyonların yapılabilmesi için bazı özelliklerin bulunması gerekmektedir. Mide botoksu yapılacak hastada ülser, gastrit başta olmak üzere mide sorunlarından herhangi birinin bulunmaması gerekiyor. Bununla beraber;

  • Uzun süre spor ve diyet ilaç ile verememiş hastalara
  • Vücut kitle endeksi 35 ile 40 arasında olan kişilere
  • Fazla kilosu olup cerrahi operasyon yaptırmayacak sınırda olan kişilere mide botoksu uygulanabilir. Vücut kitle indeksi 40 üzerinde olan hastaların tüp mide ameliyatı yaptırmaları daha uygundur.
  • Aynı zamanda hamile ya da hamile olma durumu olan kadınlar, emziren anneler için mide botoksunun uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Mide Botoksu Neden Yapılır?

Mide botoksu sürekli diyet yapıp kilo veremeyen ya da diyet yapmakta başarılı olamayan kişilere uygulanan bir işlemdir. Vücut kitle endeksi 40’ın altında olan hastalar bu yöntem ile oldukça sağlıklı bir şekilde kilo verdiklerini görebilirler. Uzun süre spor ve diyet yapıp kilo veremeyen kişiler midelerinde herhangi bir problem bulunmuyor ise hızlı bir şekilde üstüne verdiklerini görecekler. Bu yöntemin uygulanması amacı kilo problemi olan kişilerin iştahsızlık hissine sahip olarak uzun süre tok kalmalarını sağlamaktır. Bu sayede minimum besin tüketimi ile maksimum oranda kilo verebilmek mümkün hale gelmektedir.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu İzmir bölgesinde oldukça başarılı sonuçlar veren bir işlem haline gelmiştir. Kilo problemi olan ancak cerrahi operasyona girmek istemeyen kişiler bu yöntem ile oldukça güzel bir şekilde zayıflayabilirler. Mide botoksu sırasında hiçbir cerrahi alet kullanılmaz, en ufak kesik dahi atılmaz. Uygulaması oldukça basit olan bu işlemde hastalanın midesine botilinum adı verilen bakteri toksinleri enjekte edilir. Enjekte işlemi endoskopi yardımı ile yapılar. Operasyon sırasıyla sadece endoskopinin vermiş olduğu ufak ağrı hissedilir. Midenin 20 farklı bölümüne enjekte edilen botoks ortalama olarak 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. İşlem sonrasında hasta 2 saat gözlem altında tutulur. Akabinde aynı gün içerisinde taburcu edilerek günlük hayatta dönüş sağlanır.

Mide Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mide botoksu fiyatları neredeyse gündem konusu haline gelmiştir. Ücretlere değinmeden önce operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Hastaların operasyon sonrası uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

  • Mide botoksu işleminden sonra kilo verme süreci 2 gün kadar sonra başlar. Operasyondan hemen sonra aslanın kilo verme hızını arttırması için fiziksel aktivitelere başlanması gerekiyor. İlk hafta günlük en az yarım saat tempolu yürüyüş yapmak gerekiyor.
  • Mide botoksunun tam etkisi 4 ile 6 ay arasında görülebilmektedir. Hastaların bu süre içerisinde diyet ve spor programlarına harfiyen uyması gerekmektedir.
  • Mide botoksundan sonra gazlı içecek, şekerli içecekler, fast food ve yağlı ürünlerin tüketimi kesinlikle bırakılmalıdır. Beslenme ağırlıkla sebze ve sıvı üzerine olmalıdır.

Bu kurallara uyabileceğini düşünen kişiler uzmanlarımızdan destek alarak randevu oluşturabilirler. Mide botoksu fiyatları, ön görüşme sırasında hastalara iletilmemektedir.

Whatsapp Destek