Ziyaretçi Politikası

 • Hastanemizin yoğun bakım ünitesinde ziyaretçi kabul edilmez. Ancak hasta ile ilgili bilgi verilir.
 • Hasta ziyareti ikişer kişi dönüşümlü olarak, kısa süreli yapılmalıdır.
 • Hasta ziyaretleri her gün 13:00-14:00 ve 18:30-19:30 saatleri arasındadır.
 • Hastane dışından yiyecek içecek getirilmesi yasaktır.
 • Hasta ziyaretine 10 yaşından küçük çocukların getirilmesi yasaktır.
 • Ziyarete gelirken hastanıza kitap, dergi, gazete, hijyenik bakım ürünleri (kolonya, kağıt peçete, havlu mendil) ile zararsız oyuncaklar dışında eşya getirilmesi yasaktır.
 • Enfeksiyon ve alerjik reaksiyonlar açısından hastalara çiçek getirilmesi uygun değildir.
 • Hasta yataklarına oturulması sakıncalıdır.
 • Görevlilerin talimatlarına mutlaka uyunuz.
 • Hastane içinde sigara içilmesi yasaktır.
 • Ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti sorumlu hemşire izni ile mümkündür.


Özel Ege Şehir Hastanesi Yoğun Bakımı Ünitesine Girişte Uygulanması Gereken Kurallar

Yoğun bakım yataklı birimimiz 3. basamak olup hekimlerimizin uygun gördüğü hastalara gereken desteği vermektedir. Anestezi sonrası bakım birimimiz ise çeşitli nedenlerden dolayı opere edilen ve yakın gözlemi gerektiren hastalarımıza hizmet vermektedir.


Sayın Ziyaretçiler

Her Yoğun Bakım Ünitesi'ne yatan hasta için GENEL YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ BİLGİLENDİRME VE RIZA FORMU düzenlenip hasta yakınları bilgilendirildikten sonra imzalatılır. Hasta için herhangi bir girişim gerektiğinde, girişim ile ilgili hasta yakınları bilgilendirilir ve bilgilendirmeden sonra rıza belgesi alınır. Hasta yakınlarının haberi olmadan ve rızaları alınmadan herhangi bir girişim yapılmaz.


Hastanemizde  Yoğun Bakım Ünitesi'nde günlük ziyaret ve bilgi alma saatleri 11.00 – 11.30 saatleri arasındadır. Diğer saatlerde ziyaret yasaktır. Hastanemizde hastanın bilgi gizliliği ve mahremiyetinin sağlanması açısından; durumu ve tedavi süreci hakkında ilgili hekimi tarafından sadece 1. derece yakınlarına bilgi verilmektedir. Yukarıda belirtilen saatler haricinde bilgilendirme yapılmamakta ayrıca telefon ile hasta hakkında bilgi verilmemektedir.


Yoğun Bakım Üniteleri tek yataklı üniteler değildir. Sizin hastanızın yanında başka hastaların da aynı ünitede tedavi aldığını unutmayınız. Hastaların herhangi biri açısından uygun olunmadığında, ziyaretçi saati gelmesine rağmen  Yoğun Bakım Ekibi'nin sizleri  Yoğun Bakım Ünitesi'ne kabul etmesi gecikebilir. Bu durumda lütfen sabırlı olup sizlere bilgi verilmesini bekleyiniz ve izinsiz olarak Yoğun Bakım Ünitesi'ne girmeye çalışmayınız.


Yoğun Bakım Ünitesi hasta ziyaretlerinde sadece hastanın 1. derece yakınlarına izin verilmektedir. Doktorunuzun ve görevli sağlık personelinin izin vermediği özel durumlarda, toplumda salgın varlığında, bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda ziyaret kısıtlaması getirilebilir. Hastanızın sağlığı için lütfen bu durumlarda ısrar etmeyiniz. 
 
Yoğun Bakım Ünitesi'ne giriş – çıkışlarınızda görevli personelin direktifleri doğrultusunda uygun kişisel koruyucu ekipman (maske, bone, eldiven, önlük vb.) ve el dezenfektanı kullanmanız gerekmektedir.
Ziyaretlerinizi kısa süreli tutup, görevli personelin ikazını beklemeden ziyareti sonlandırıp  Yoğun Bakım Ünitesi'ni terk ediniz.


Hastalarımızın ve sizin sağlığınızı korumak için ziyaret sırasında; hasta yatağına oturmanız, hasta başında bulunan tıbbi malzeme ve cihazlara dokunmanız olası enfeksiyon riskleri açısından sakıncalı ve yasaktır.
Hastalarımızın sağlığını korumak için lütfen dışarıdan yiyecek ve içecek getirmeyiniz. Gerekli hallerde ilgili personel ve doktoru ile görüşülerek izin verilmektedir.


Ziyaretlere fizyolojik ve psikolojik sağlığı açısından 16 yaş altı çocuk ziyaretçi getirmeyiniz.
Hastalarımızın yanında (kendisine zararı olabileceği için) duygusal durumunuzu yansıtacak ağlama, bağırma gibi davranışlarda bulunmamaya dikkat ediniz.


Hasta başında yüksek sesle ve diğer hastaları rahatsız edecek şekilde konuşmayınız.
Ziyaretiniz sırasında hastanızın ve Yoğun Bakım Ünitesi'nin fotoğraflarını çekmeniz ya da görüntü kaydetmeniz yasaktır.
Solunum ve temas yoluyla bulaşıcı hastalığı olan ziyaretçiler, hastanızın ve diğer hastaların sağlığı açısından lütfen ziyaretinizi erteleyiniz.