Plastik ve estetik cerrahinin en sık yaptığı ameliyatlar genellikle göğüs estetiği üzerine olmaktadır. Kadınlar meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve diğer göğüs estetiği operasyonları ile istedikleri vücut ölçülerine kavuşmak istiyorlar. Meme estetiği oldukça önemli cerrahi bir birimdir. Uzman olmayan kişilerce yapılması durumunda ciddi sağlık sorunları meydana gelebilmektedir. Meme estetiği ile ilgili diğer detaylar;

Memelerin Estetik Görünümü Neden Önemlidir?

Dolgun, dik, ideal boyut ölçülerinde olan göğüsler kadınların güzelliklerine büyük oranda etki etmektedir. Göğüslerin olması gerekenden küçük, büyük ya da sarkmış olması kadınların yaşam kalitelerine büyük oranda etki etmektedir. Psikolojik problemlere dahi neden olan göğüsler yaşlanma ile daha ileri sorunlar meydana getirmektedir. Özellikle yaşlanma ve göğüslerin yer çekimine yenik düşmesi çarpmanın meydana gelmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda hormonal değişimler, kilo alma veya kilo verme, hamilelik, emzirme gibi etmenler göğüs dokusuna büyük oranda etki etmektedir. Göğüslerde istenmeyen durumlar artık estetik ile oldukça kolay bir şekilde çözülebilmektedir.

Meme Estetiği Çeşitleri

Meme estetiği fiyat bilgilerine geçmeden önce estetik çeşitleri hakkında da bilgi vermek istiyoruz. 18 yaşını doldurmuş her kadının uygulayabileceği estetikler genellikle meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme üzerinedir. Geçmişte çok fazla yaygın olmayan meme estetiği günümüzde oldukça farklı bir boyuta yükselmiş durumda.

Meme Büyütme

Meme büyütme, meme estetiği içerisinde en çok tercih edilen cerrahi operasyonlardan birisidir. Silikon göğüs protezleri ile meme hacmi arttırmak mümkündür. Sahip olduğu memelerin küçük olmasından şikâyet eden kadınlar, meme kanseri sonrasında yeni göğse sahip olmak isteyen kadınlar meme büyütme operasyonu ile istediği sonuçları elde edebiliyorlar. Göğüs büyütme operasyonu sadece meme büyütmek ile yeterli kalmıyor aynı zamanda düşlere şekil vererek ideal görünümün kazanılmasını sağlıyor.

Meme Küçültme

Büyük memeler dışarıdan bakıldığında iyi bir şey gibi görülebilir. Ancak, büyük memeye sahip olmanın hiçbir zaman iyi bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Yerçekiminin etkisi ile beraber sarkmaya başlayan büyük memeler aynı zamanda kalıcı boyun, bel ve sırt ağrıların ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle uzun süre büyük meme ile yaşamak zorunda kalan kadınlarda kalıcı duruş bozuklukları da meydana gelmektedir. Sürekli terli olan büyük memeler havasız kalmalarından dolayı sürekli tahriş olurlar. Büyük meme ile yaşamaktan mutsuz olan kadınlar meme küçültme operasyonu ile vücutlarına orantılı bir göğse sahip olabilirler. Aynı zamanda operasyon sırasında küçültülen meme dikleştirilir, güzel bir şekil alması sağlanır. Meme küçültme operasyonu sırasında süt bezlerine zarar verilmediği için kadınlar istedikleri zaman hamile kalıp çocuk emzirebilirler.

Meme Dikleştirme

Sarkmış memelerin tekrardan eski hallerine döndürmek mümkündür. Göğüs dikleştirme operasyonu sırasında sarkan göğüs tekrardan dik ve canlı hale geri getirilir. Göğüs dokusu şekillendirirken ortaya çıkan geri alınır. Göğüs başı olması gereken yere getirilen bu operasyon sırasında göğsü desteklemek için küçük silikon protezlerden yardım alınır. Meme küçülttürme ya da meme büyütme operasyonu sonrasında istediği görünümü elde edemeyen kadınlar meme dikleştirme ile göğüslerine istedikleri görünümü kazandırabilirler.

Meme Kanseri Sonrası Meme Onarımı

Meme estetiği özel bir işlem olmasından dolayı SGK kapsamında değildir. Bu nedenle birçok kadın göğüs estetiği fiyat araştırması yapmaktadır. Ancak; meme kanserini yenmiş, hayata yeniden tutunmayı başarmıştır kadınların meme onarımı SGK kapsamındadır. Bu durum hastaneden hastaneye elbette değişiklik gösterebilmektedir. Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden birisidir. Her yıl dünya genelinde bir buçuk milyon kadın meme kanserine yakalanmaktadır. Maalesef 465.000 kadın bu kanser yüzünden hayatını kaybetmektedir. Erken tanının oldukça önemli olduğu meme kanserinde kanser sonrası ekstre tedaviler kadınların yaşam kalitelerini oldukça yükseltmektedir. Özellikle göğüs kaybı yaşamak bir kadının yaşayabileceği en kötü durumlardan birisidir. Meme estetiği bu konuda kadınlara büyük oranda yardımcı olmaktadır. Göğüs onarımı sayesinde kanseri gelmiş kadınların ruhen ve bedenen iyileşmeleri de sağlanmaktadır. Kanser nedeniyle kaybedilen göğüs meme estetiği sayesinde yeniden inşa edilebilmektedir.

Whatsapp Destek