Meme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Meme estetiği, temelinde göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme yöntemlerini içerir. Ameliyat şekli, uygulanacak yönteme göre değişmektedir. Göğüs büyütme ameliyatında, göğüs bölgesine implant yerleştirilirken, göğüs küçültme ameliyatında fazla meme dokusunu almak esastır. Bu ameliyatlar sayesinde sarkık ve asimetrik göğüs sorunlarını da gidermek mümkündür ve tamamı genel anesteziyle yapılmaktadır. Meme estetiği fiyatları, hastanenin bulunduğu şehre, hastanenin başarısına ve doktorun tecrübesine göre değişebilmektedir.

 

Meme Estetiği ile Ne Hedeflenir?

Memenin kişinin kilosuna, boyuna, yaşına, vücut oranına göre nasıl bir şekle ve ağırlığa sahip olduğu iki boyutlu ve üç boyutlu ölçümlerle kontrol edilir. Buradan hareketle, meme asimetrisini düzeltme, implant tekniği ile hacmini arttırma, memenin dış görünümünü düzeltme, meme büyüklüğünden kaynaklı sırt ve boyun ağrıları, duruş bozukluğu gibi faktörleri ortadan kaldırma ve kişinin kendisine uygun ve arzu ettiği görünümü sağlamak hedeflenir.

Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

Meme estetiği ile daha hoş ve güzel bir görüntü kazandırmak ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlamak amaçlanır. Bunun için fazla tercih edilmemekle beraber yağ enjeksiyonu endikasyonu yöntemi ya da daha sık tercih edilen slikon implantlar tercih edilir.

Meme Büyütme (Augmentasyon Mamoplasti ): Ani kilo alıp vermelerde, doğum sonrası, gelişimsel nedenlerle, vücuda göre orantısız olan, yaşa bağlı olarak küçülen memeler için hacim kazandırmak amacıyla yapılır. Memeyi büyütmek için kullanılacak olan implant belirlenirken hastanın meme yapısı, göğüs kafesinin şekli, kilo ve vücut oranları dikkate alınır. Fizyolojik olarak sınır belirlemek için hasta ve doktor implantın şekline ve boyutuna karar verir. Ameliyat sırasında da değerlendirme amaçlı  olarak implant test edilir ve en iyi sonucu veren uygulama yapılır.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mamoplasti):  Kilo alımı, gelişimsel nedenler, bazı ilaçlar ve çeşitli tümörler göğüs büyüklüğüne neden olabilir. Aşırı büyük göğüsler duruş bozukluğuna, boyun ve sırt ağrılarına yol açabilir.  Redüksiyon Mamoplasti operasyonuyla meme dokusundaki yapı küçültülerek ve fazla yağ dokusu alınarak daha hafif, sağlıklı ve estetik bir görüntü oluşturmak mümkündür.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi): Yaşın ilerlemesiyle beraber vücudun elastik yapısını kaybetmesi, hormonal nedenler, hamilelik ve emzirme sonrası, ani kilo kaybı gibi nedenle göğüslerin sarkmasına neden olur. Ayakta muayene edilen hastanın meme ucunun çevresinden meme kıvrımına dikey bir kesi atılarak ölçüm yapılır ve meme altına yerleştirilen protez ile meme dikleştirme işlemi yapılır.

Jinekomasti: Erkekler için meme küçültme operasyonu olarak bilinir. Hormonal nedenler ve çeşitli hastalıklardan kaynaklı meme çevresinde biriken yağ jinekomastiye yol açmaktadır. Liposuction yöntemi ile tedavi edilen hastalar, anestezi altında 2-3 mm büyüklüğünde bir tüp yoluyla yağlı dokunun emilmesi sağlanır.

 

Meme Estetiği 2021 Fiyatları

Meme estetiği fiyatları şehre, hastaneye ve doktorun başarısına göre değişmekte olup, hastanın ihtiyacı olan operasyonun belirlenmesiyle de doğru orantılıdır. Dijital ortamda bu tarz bilgiler verilememektedir. İzmir Meme Estetiği 2021 fiyatlarıyla alakalı detaylı bilgi almak ve muayene olmak için hastanemizin 0 232 390 0390 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek