Merkezlerimiz

Kozmetoloji Merkezi

Kozmetoloji; insan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi kısımlarına, temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü veya vücut kokularını düzeltmek veya korumak ve iyi bir durumda tutmak olan ürünleri, preparatları ve cihazları geliştiren ve kullanım tekniklerini ortaya koyan bilim dalıdır.

Ege Şehir Hastanesi kozmetoloji merkezimizde dermokozmetik uygulamalar deneyimli ve uzman ekibimiz tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Dermokozmetik uygulamaların amacı kişiyi daha bakımlı hissettirmek ve mutlu kılmaktır. Dermokozmetik işlemler özel eğitim almış, uzmanlığı bulunan dermatologlar tarafından uygulanmalıdır. Uzman gözetiminde yapılmayan işlemler geri dönüşü zor hasarlara neden olabilmektedir.

Kozmetoloji Merkezlerinde Uygulanan İşlemlerden Bazıları;

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler önemli bir estetik sorundur. Kalıcı olmayan yöntemler zaman ve mali kayıplara neden olup aynı zamanda cildi tahriş edebilmektedir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesi işlemine verilen isimdir. Lazer epilasyon; kılın yapısında bulunan melanin adı verilen pigment tarafından lazer ışınının emilmesiyle oluşan yüksek ısı enerjisiyle kılı üreten kök hücrenin hasara uğratılmasıyla uygulanmaktadır. Lazer epilasyondan yüksek verim alınabilmesi için kişinin cilt tipi ve kıl köklerinin yapısı doğru analiz edilmeli ve lazer epilasyon türüne buna göre karar verilmelidir. Diode, Alexandrite ve Nd Yag Lazer olmak üzere 3 farklı lazer epilasyon çeşidi mevcuttur.

İğneli Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için sık kullanılan yöntemlerden birisi de iğneli epilasyondur. Çok açık renkli, ince ve beyaz tonlu kıllarda lazer epilasyondan daha başarılı bir epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon; kıl köklerine özel iğnelerle girilerek zayıf akım uygulanmasıyla kıl kökleri tahrip edilerek uygulanmaktadır. İğneli epilasyondan verim alınabilmesi için hijyen koşullarına dikkat edilen steril bir ortamda ve uzman bir ekip tarafından uygulanması gerekmektedir.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı; cildin temizlenmesi ve yaşlanma karşıtı bakımların tamamını kapsayan uygulamalara verilen isimdir. Cildimiz yapısı nedeniyle düzenli olarak yağ ve ter gibi salgılar üretmektedir ve görevini tamamlayan cilt hücreleri yüzeyde ölü hücre tabakası oluşturur. İlerleyen yaşlarda oluşan kırışıklık ve deformasyonların önlenmesi ve cilt temizliğinin sağlanması açısından düzenli cilt bakımı uygulanması oldukça önemlidir. Yeni bir cilt hücresinin üretildikten sonra yaşlanması ve ölü cilt hücresi haline gelmesi yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir. Dolayısıyla cilt bakımı uygulamalarının ayda bir kez tekrarlanması önerilmektedir. Cilt bakımının cilt yapısının analizini doğru yapabilecek bir uzman tarafından uygulanması önem taşımaktadır. Yanlış ürün seçimi ve yanlış uygulamalar ciltte onarılmayacak hasarlar bırakabilmektedir.

Leke Tedavisi

Cildimizde pigmentasyon bozuklukları, deri döküntüleri, cilt enfeksiyonları, güneş ışınları ve cilt kanserleri gibi nedenlerden dolayı lekeler oluşabilmektedir. Cilt lekeleri, sağlığınızla ilgili sorun teşkil etmese de görsel olarak rahatsız edici olabilirler. Cilt tipinize, lekelerin oluşum nedenine ve derinliklerine uygun tedaviler kozmetoloji merkezlerinde başarıyla uygulanmaktadır.

Mezoterapi

Mezoterapi; kişinin istekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan vitaminler, mineraller ve aminoasit içeren özel karışımların cildin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. Leke ve güneş tedavisi, deri çatlakları, selülit, kilo kaybı, cilt yaşlanması ve sarkması, kellik, saç dökülmesi ve göz altı torbaları gibi pek çok sorun için mezoterapi uygulanabilmektedir.

Dolgu

Dolgu uygulaması pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Dolgu uygulanan bölgede, kasların kasılmasına neden olan sinyaller geçici bir süreliğine felç olur. Yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzde belirginleşen kırışıklıklar ve çizgiler dolgu ile giderilebilir aynı zamanda terleme tedavisinde de dolgu kullanılmaktadır. Dolgunun etkisi ortalama olarak 6 ay sürmektedir ve sadece enjekte edildiği bölgede etkisini göstermektedir.

Kozmetoloji Merkezi

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZ SİZİ ARAYALIM
Whatsapp Destek