Koltuk Altı Botoksu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Koltuk altı ter bezlerinin yoğun olarak çalıştığı bir bölgedir. Bu sebeple insanlarda koltuk altı terleme sorunu kişinin özel yaşamının olumsuz etkilenmesine veya toplum içerisinde özgüvenini yitirmesine yol açabilmektedir. Rahatsız edici düzeyde terlemenin birçok neden olabilmektedir. Bunlar arasında stres, kullanılan ilaçlar, tiroid aktivitesi veya belirli hastalıklar ile bu terleme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Aşırı terleme tedavisinde botoks kullanımı oldukça verimli ve etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Aktif olarak çalışan ter bezlerine uygulanan botoks bu ter bezlerini deaktif ederek veyahut ter bezlerinin aktivitesini azaltarak işlev görürler. Bu uygulama koltuk altı ter bezlerine uygulanmasının yanında avuç içleri, ayak altları gibi ter bezlerinin çok çalıştığı bölgelere de güvenle uygulanmaktadır. Tek seansta uygulanan botoksla terleme tedavisi, hasta açısından diğer terleme tedavisi yöntemlerine nazaran çok büyük konfor ve rahatlık sunmaktadır. Ayrıca yaz aylarında daha da fazla terleme sorunu çeken kişiler için idealdir.

Botoksla Terleme Tedavisi Nasıl Olur?

Botoksla aşırı terleme tedavisi oldukça basit bir uygulamadır. Deri altındaki ter bezlerine botoks enjekte edilerek ter bezlerinin sinirler ile bağlantısı sınırlandırılır. Bu şekilde ter bezinin aktivitesi kısıtlanmış olur. Bu sayede kişi aşırı terleme sorunundan kurtulmuş olmaktadır. Uygulama ortalama olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Fakat bu süre uygulanan bölge sayısına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Botoksla Terleme Tedavisi Sonrası

Botoksla terleme tedavisinin ardından kişi kendisini kısıtlayan ve sınırlayan çok büyük bir engeli aşmış bulunur. Özellikle yaz ayı başlarında yapılan botoks ile terleme tedavisi kişinin yaz ayı boyunca yaşayacağı büyük bir sıkıntıyı engeller ve yaşam kalitesine çok büyük katkıda bulunur. Ayrıca uygulamanın hemen ardından hasta günlük rutinine çok rahatça dönebilmektedir.

Koltuk altı Botoksu (Botoksla Terleme Tedavisi) Fiyatları

Botoksla terleme tedavisi için sabit bir fiyat söylemek olanaklı gözükmemektedir. Fiyatlar terleme tedavisi amacıyla botoksun nereye, kaç bölgeye uygulandığına bunun yanı sıra uygulamanın yapıldığı botoks malzemesinin kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tüm bunlarla birlikte bulunulan bölge ve doktorun deneyimine göre fiyatlar değişebilmektedir. 2021 Koltuk altı Botoksu ve fiyatlarıyla  alakalı detaylı bilgi ve randevu almak için hastanemizin 0232 390 03 80 numaralı çağrı merkezine ulaşabilir, info@egesehirhastanesi.com.tr adresine bilgilerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek