Kilo problemi olan kişileri karın bölgeleri genellikle yağlı ve alın deri örtüsü ile kaplıdır. Fazla kiloların vermiş olduğu sarkıklık ve diğer sorunlar karın bölgesinde oldukça büyük bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Fazla kilolarından kurtulan kişiler bile karın bölgesindeki deri sarkıklığı ve yağdan kurtulamazlar. Bu durumun bir tedavi yöntemi yok mu? elbette var. Son zamanlarda geliştirilen yöntemler karın germe ameliyatı işleminden yüksek başarılar elde edilmesini sağlamıştır. Hem kadın hem de erkekler için büyük bir sorun olan karındaki gevşeklik ve sarkmalar kadınlarda hamilelik sonrası daha fazla görülmektedir. Uygulanabilecek basit bir cerrahi yöntem ile karın bölgesindeki bu sorunlardan tamamen kurtulabilmek mümkündür. Karın germe ameliyatı ile ilgili diğer detaylar;

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Tıp literatüründe Abdominoplasti olarak adlandırılan karın germe operasyonu aslında bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Özellikle hamilelik sonrasında kadınlar eski formlarına maalesef dönememekteler. Karın bölgesinde oluşan sarkma ve fazla deri vücudun deforme olmasına neden olabilmektedir. Bu durum hem kadın hem de erkeklerde hoş olmayan görüntülerin açığa çıkmasına neden olmaktadır.

Karın bölgesindeki yaşanılan bu durum o zaman spor ve diyet ile düzenleyebilir gibi gözükür. Ancak İnsan bedeninde en zor eriyen ve işlem gören bölümün karın bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar çalışırsanız çalışın spor ve diyetle bu bölgedeki fazlalıklardan kurtulabilmek mümkün değildir. Oluşan bu sarkıklık ve kötü görünümü tek çözümü karın germe operasyonudur. Operasyon sonucunda gevşemiş, sarkmış olan karın derisi toparlanarak eski görünüm tekrardan elde edilir. Aynı zamanda operasyon sırasında ben bölgesinde bulunan fazla yağlar da alınır. Operasyon türünde olduğu gibi ara germe operasyonunda da bazı riskler bulunmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İzmir karın germe ameliyatı yapan yerler olarak operasyonun detayları ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Operasyon sırasında hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Operasyonu gerçekleştirecek olan uzman doktor ameliyat öncesinde sizlere uygulanacak olan işlemin detayları hakkında bilgi verir. Sarkan alanın büyüklüğüne bağlı olarak operasyonun ortalama bitiş süresi

4 ile 6 saat arasında olabilmektedir. Cerrahi bir operasyon olmasından dolayı ameliyat sırasında hastaların karın bölgesinde 8 ile 10 cm uzunluğunda kesi hattı oluşturulur. Bu bölüm iç çamaşır altındaki gizlenebileceğinden dolayı hastalara herhangi bir olumsuzluk meydana getirmez. Operasyon süresince sarkan deri vücuttan tamamen alınır. Eğer göbek deliği deformeye uğrarsa operasyon sırasında hastalara yeniden göbek deliği tasarlanır. Bununla beraber göbek bölgesi etrafında bulunan bölgesel yağlar dışarı atılır. Fazlalık kısım ve bölgesel yağlar alındıktan sonra dikiş operasyon sona erdirilir. Ameliyattan sonra hastalar kendilerine uygun korse giyerek iyileşme sürecine geçebilirler.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Birçok kişi çevresinde bu operasyonu geçiren kişilerin geçirdiği evrimi gördükçe karın germe ameliyatı fiyatları üzerine araştırma yapmaktadır. Ameliyatın fiyatı aslında en son dikkat etmeniz gereken şeylerden biri olmalıdır. Bu operasyonun meydana getirdiği değişim ve sağlık unsurları sanırım her şeye bedeldir. Operasyondan çıkan kişiler, narkozun etkisi geçmeye başlayınca karınlarında baskılı bir sargı olduğunu fark edeceklerdir. Bu sargı kanama, şişme ve ödem önlemek için alınmış bir önlemdir. Aynı zamanda cildinizin altına yerleştirilmiş olan dren tüpleri de sizlere operasyon sonrasında belirtilecektir. Bu tüpler cilt altında Ortalama olarak 24 ile 48 saat durması gerekmektedir. Operasyon sonrası dinlenmeye geçen kişiler dizlerin altına kesinlikle İki yastık alarak yatmaları gerekmektedir. Bu şekilde yatmak karın bölgesine uygulanan gerginliğin azalmasına olanak sağlayacaktır. İlk birkaç gün kambur gibi yürümeniniz oldukça normaldir

Hasta, operasyondan sonra ilk 2 geceyi hastanede geçirir. Özel korseyi giydikten sonra taburcu edilen kişiler hemen iş yaşamına dönebilirler. Ancak uzmanlar olarak hastaların en az 5 ya da 6 gün evde dinlenmelerini öneririz. Tam olarak eski hale dönüş ise 20. günden sonra meydana gelmektedir.

Karın germe ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yapacağımız görüşmeler sırasında hastalara ücretler hakkında bilgi veriyoruz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek bu operasyonu kendiniz için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Destek