Birimlerimiz

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik cerrahi, estetik ve rekonstrüktif cerrahi (onarım cerrahisi) ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü ve kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi ise doğumsal ya da sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Ege Şehir Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi birimimizde; uzman ekibimiz ve son teknolojiye uygun ekipmanlarımızla, estetik ve rekonstrüktif cerrahi (onarım cerrahisi) operasyonları başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uygulamalarından Bazıları;

Meme Estetiği

Meme estetiği operasyonları 3 farklı türde uygulanmaktadır.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi); zamanla yer çekimi veya farklı etkenlere bağlı olarak sarkan memelerin tekrar dik ve doğru konumuna getirilmesi işlemidir. Meme dikleştirme operasyonunda, meme başları doğru konuma getirilir, doku şekillendirilir ve deri fazlası çıkartılır.

Meme Küçültme (Reduction Mammaplasty); arzu edilenden daha büyük ve sarkık memelere sahip olan kadınlarda memeden deri, yağ ve doku çıkartılarak memelerin küçültülmesi işlemidir. Operasyonla memelerin daha hafif ve sıkı hale getirilmesi amaçlanır.

Meme Büyütme (Breast Augmentation); silikon protez, şişirilebilir protez veya kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak memelerin büyütülmesi işlemidir. Meme yapısı ve büyüklüğünden şikâyetçi olan, kanser nedeniyle meme dokusu kaybı olan ve asimetrik meme gelişimine sahip olan kişilere meme büyütme operasyonu uygulanabilmektedir.

Burun Estetiği

Burun estetiği; burun şeklinin beğenilmemesi, travmalara bağlı oluşan bozuklukların giderilmesi, burnun kemerli olması, uzun olması, burun deliklerinin büyük veya asimetrik olmaları gibi şikâyetlerden dolayı uygulanabilmektedir. Bunların yanı sıra burun içerisinde bulunan et parçaları (polipler) , burunda eğrilik (deviasyon) olması ve burun kanatlarının yapısı nedeniyle hava girişinde sorun yaşanması, solunum sıkıntıları, kronik baş ağrıları, sinüzit ve uyku apnesi gibi pek çok sağlık sorununa neden olabilmektedir ve rinoplasti ameliyatıyla bu sorunlara da çözüm sağlanmaktadır.

Karın Germe

Karın germe; ekstra yağ ve deriyi kaldırarak ve kasları sıkılaştırarak karında düz bir görüntü sağlayan operasyondur. Cildin, karın kasının elastikiyetini kaybetmesi ve sarkma problemi gözlemlendiğinde uygulanabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarında sarkan, torbalar oluşturan sarkmış deri ve fazla kas dokusunun kısmen çıkartılarak ve onarılarak göz çevresinde bulunan dokuların daha sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşturulduğu operasyonların genel adıdır. Göz ve göz çevresinde en sık karşılaşılan estetik problem göz kapağı ve çevresinde oluşan doku fazlalıklarıdır. Göz kapağı estetiği sonrasında yeniden canlı bakışlara ve genç bir ifadeye sahip olmanız mümkündür.

Liposuction (Bölgesel Yağ Alma)

Vücuda şekil vermek amacıyla, yağların vakumla emilmesi işlemine liposuction denilmektedir. Vücut hatlarının şekillendirilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Normal vücut ağırlığına sahip, inatçı yağ birikimi olan kişiler için uygun bir operasyondur.

Kepçe Kulak Estetiği

Kulağın kafadan ayrık olması sebebiyle kulağın normalden yana ve öne doğru açılı görünüm aldığı durum, kepçe kulak olarak tanımlanmaktadır. Kepçe kulak operasyonu içinde önerilen zamanlama 6-8 yaş arasıdır. Hem çocukluk çağlarında yaşanması muhtemel travmalardan kaçınılması hem de kulak kıkırdağının yapısı henüz setleşmemişken yapılan ameliyatların daha iyi sonuç vermesi nedeniyle 6-8 yaş arasında planlanan operasyonlar daha iyi sonuçlar vermektedir.

Saç Ekimi

Saç ekimi, son yıllarda ülkemizde en sık tercih edilen estetik operasyonlardandır. Saç ekimi, saç kaybı veya saç dökülmesi yaşayan kişilere genetik olarak sağlıklı bölgelerden alınan saç köklerinin nakledilmesi işlemidir. Son yıllarda kullanılan yeni yöntemler sayesinde saçlarda seyrelme ve kellik sorununa doğal görünümlü, kalıcı bir çözüm sağlanması mümkündür.

Dudak-Damak Yarığı Cerrahisi

Dudak ve gebeliğin erken haftalarında oluşmaktadır. Üst dudakta birleşmenin olmaması “yarık dudak”, damakta birleşmenin olmaması ise “yarık damak” olarak isimlendirilmektedir. Dudak-Damak Yarığı operasyonları estetik ve rekonstrüktif cerrahi birimlerinde uygulanmaktadır.

Yanık ve Kronik Yara Cerrahisi

Fiziksel, kimyasal veya cerrahi nedenlere bağlı gelişen veya doğuştan sahip olunan doku bütünlüğünün bozulması olarak tanımlanan yaraların cerrahi tedavisi estetik ve rekonstrüktif cerrahi birimlerinde uygulanmaktadır.

Hollywood Yanağı (Bişektomi)

Yüz bölgesinde ters üçgen görüntünün oluşturulabilmesi için yanağın belli bölgelerinden yağ alınması operasyonuna Hollywood Yanağı denilmektedir. Operasyonda yüzün orantılı bir görünüme ulaştırılması, yanakların inceltilmesi amaçlanmaktadır.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZ SİZİ ARAYALIM
Whatsapp Destek