Burun estetiği; açık ve kapalı burun estetiği olmak üzere iki farklı yöntem üzerinden yapılmaktadır. Açık burun ameliyatı burun delikleri arasındaki bölgeye küçük bir kesik atılarak yapılmaktadır. Atılan kesik ile burun derisi kaldırılır, ortaya çıkan burun yapısı üzerinden estetik operasyonu gerçekleştirilir. Kapalı burun ameliyatında ise burnun iç bölgesi üzerinden işlemler gerçekleştirilir. Operasyonun açık ya da kapalı olma durumu tamamen hekime bağlı bir durumdur. Muayene sonrasında ameliyatın hangi yöntem ile yapılacağı hasarlara bildirilir.

Açık Burun Ameliyatı Avantajları

Burun ameliyatı fiyatları araştırılırken operasyonun hangi yöntemle yapılacağına bakmanız gerekiyor. Operasyon açık yöntem ile yapılacaksa bunun ne gibi avantajlar meydana getireceğini bilmeniz gerekiyor. Açık burun ameliyatının avantajları;

Açık burun ameliyatı bunun üzerindeki tüm sorumlu bölgelerin net bir şekilde görünmesini sağlar. Uzman doktor, burun bölgesinde tam hâkim olacağı için şekillendirmeyi dediği gibi gerçekleştirir. Kemik eğriliği, ilerici derece deformite gibi problem olan kişiler için açık ameliyatın oldukça doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Operasyon sırasında burun delikleri arasındaki bölüme küçük bir kesi atılmaktadır. Operasyon sonrasıyla bu bölgede hafif iz kalma durumu ürüne bilmektedir. Dikiş izi görünmesinden rahatsız olan kişiler tercihlerini kapalı yöntemden yana da kullanabilirler.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Burun ameliyatı fiyatları konusuna gelmeden önce ameliyat türlerini net bir şekilde anlatmak istiyoruz. Özellikle burun ameliyatı İzmir bölgesinde çok sık araştırılan bir konu haline gelmiştir. Başta İzmir olmak üzere tüm vatandaşlarımıza kapalı burun ameliyatının nasıl yapıldığını anlatmak istiyoruz.

Kapalı burun ameliyatı deri kesilmeden yapılan bir ameliyat türüdür. Açık burun ameliyatındaki gibi burun delikleri arasındaki orta bölüm asla kesilmez. Bu ameliyat türünde tüm işlemler burnun iç kısmında yapılır. Atılacak kesikler burnun iç bölümünde olacağı için herhangi bir iz kalma durumu asla meydana gelmez. Son zamanlarda birçok kişi burun ameliyatını kapalı yöntemler ile yapılmasını istemektedir.

Kapalı Burun Ameliyatı Avantajları

Burun ameliyatı konusunda en çok tercih edilen yöntem olan kapalı rinoplasti ameliyatı, uygulanması durumunda birçok avantaj meydana getirmektedir. Bu avantajlardan kısaca bahsedecek olursak;

  • Kapalı burun ameliyatı sırasında burnun dış bölümüne kesi atılmadığından dolayı herhangi bir iz alma durumu meydana gelmez.
  • Kapalı olarak gerçekleştirilen burun ameliyatında herhangi bir kas ya da dokuya zarar verilmez.
  • Burundaki yumuşak doku operasyon sırasında zarar görmeyeceğinden dolayı hastalar doğal bir görünüm elde eder.
  • Açık burun ameliyatına nazaran ödem atma, iyileşme süreci kapalı burun ameliyatında daha hızlı olmaktadır.

Açık ve Kapalı Burun Ameliyatı Arasındaki Farklar

Burun ameliyatı olmak isteyen İzmir halkı için bu bölümü burun ameliyatı İzmir olarak ele almaya çalışacağız. Açık ve kapalı burun ameliyatı arasındaki farklar;

  • Açık burun ameliyatında işlemlerinin tamamı burun delikleri içerisinde yürütülür. Kapalı operasyonda ise tüm işlemler burun delikleri arasına atılan kesi ile başlayan bir süreç ile yapılır.
  • İyileşme süreci kapalı teknik burun estetiğinde hızlı olurken açık teknik burun estetiğinde biraz yavaş olabilmektedir.
  • Kapalı teknik burun estetiğinde burun görünümü doğala yakındır. Açık teknik burun estetiğinde ise operasyona dair izler görebilmek mümkündür.
  • İz kalma durumu kapalı teknik burun estetiği için söz konusu b olgunun tekniğinde kapalı burun kapalı teknik burun estetiği işleminde söz konusu bile değildir. Ancak açık teknik burun estetiğinde burunda iz kalma durumu görülebilmektedir.

Yukarıdaki verileri ele alarak hangi yöntemler üzerinden burun ameliyatı olacağınıza karar verebilirsiniz.

Whatsapp Destek