Yaşlanmaya bağlı olarak her insanın yüzünde sarkma, gevşeme, kırışıklık ve cilt sorunları meydana gelebiliyor. Özellikle yaşlanma ile sigara ve alkol tüketimi cildin daha erken yaşta bozulmasına deforme olmasına neden oluyor. Özellikle erken yaşta sarkma ve kırışıklıklar ile karşılaşan kişiler çözümü plastik cerrahide arıyor. Yüz estetiği sayesinde erken yaşta meydana gelen birçok cilt sorununun önüne geçebilmek mümkün hale gelmiştir. Dudak estetiği, gamze estetiği, yüz germe, göz kapağı estetiği, alın germe, kaş kaldırma ve kepçe kulak ameliyatı en çok tercih edilen yüz estetiği operasyonlarından birisidir. Özel operasyonlar olmasından dolayı ülkemizdeki hastanelerin tamamında bu işlemler ücretli olarak yapılmaktadır. Yüz estetiği fiyatları ile ilgili bilgileri yazımızın son bölümünde dile getirmeye çalışacağız.

Ameliyatsız Yüz Estetiği

Bazı durumlarda hastalar operasyona girmeyi tercih etmiyor. Bu gibi durumlarda en çok araştırılan konulardan birisi de ameliyatsız yüz estetiği olup olmadığıdır. Profesyonel uzmanlar kontrolünde çeşitli dolgu uygulamaları kullanarak yüze hacim ve elastik kazandırmak mümkündür. Cilt yüzeyinde gereğinden fazla sarkma ve deri fazlalığı bulunuyorsa ip yardımı ile yüz germe işlemi yapılabilir. Medikal estetik işlemleri uygulandığında hastaların sosyal hayata daha kısa sürede uyum sağladıklarını görüyoruz. Herhangi bir komplikasyon veya operasyon kaynaklı ödem ve şişlik olmadığından dolayı oldukça çok fazla tercih edilmektedir. Ameliyatsız yüz estetiği konusunda uygulanabilen yöntem ve teknik sayısı oldukça fazladır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz estetiği fiyatları kendisi için uygun olan birçok hasta operasyon ile gençleşmek istemektedir. Operasyona girecek olan kişi öncelikle plastik cerrahi ile ön görüşme yapmalıdır. Yüz bölgesi ile ilgili şikayetler dinlenip operasyon sonucunda ne gibi beklentiler olduğu öğrenilmelidir. Yapılan muayene sonrasında uygulanacak işlemler hasta için uygunsa operasyon planlaması yapılır. Operasyona girecek kişinin alkol, sigara be birer madde bağımlılığı varsa, hipertansiyon, karaciğer ve kalp damar rahatsızlığı bulunuyorsa estetik cerrahın tekrardan bir değerlendirme yaparak operasyonun uygun olup olmadığını belirlemesi gerekiyor.

Yüz estetiği hastanın yüz ve boyundaki deformasyon durumuna göre, kemik yapısına ve yağlanma miktarına göre planlanmalıdır. Operasyon sırasında gerek görülmesi durumunda hastaya göz göz kapağı estetiği de uygulanabiliyor. Hasta operasyonda en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaç aspirin, e vitamini, ginkobloba gibi ilaçların kullanmasını ara vermesi gerekiyor.

Operasyondan 1 hafta önce beyaz çay ve yeşil çay tüketimi ile son vermeli, 48 saat öncesine kadar alkol alınmamalıdır. Eğer hastanın tansiyonu varsa tansiyon ilacını operasyon günü çok az su ile içmelidir.

Yüz germe ameliyatı genellikle 40 yaş üzerindeki kişilerin tercih ettiği bir operasyon türüdür. Bu operasyonla boyun, dudak, yüz ve alın yapısında meydana gelen sarkma ve yağlanmanın tamamen önüne geçilmektedir.

Yüz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Yüz estetiği zamanla yüzü sarkan kişilerle beraber yanakların alnın ile yer değiştiğini, yüzünün ovalliğini kaybettiğini düşünen kişilere yapılan bir operasyon türüdür. Genç yaşta olmasına karşın kaş ve gözleri doğuştan aşağı doğru düşük olan kişilere ve genç yaşta olmasına karşın yanık ve alnı hoş görüntüye sahip olmayan kişilere de yüz estetiği uygulanmaktadır.

Yüz estetiği ameliyatı fiyatları maalesef sabit değildir. İşlem yapılacak bölgeye göre fiyatlar oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Uzmanlarımız ile görüşme yaparak yüz estetiği hakkında bilgi alabilir, fiyatları detaylı bir şekilde öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Whatsapp Destek