Birimlerimiz

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı, genel sağlığımızın korunması ve sağlıklı bir fiziki görünüm için en önemli koşullardan biridir. Ağız sağlığının kötü olması kalp damar hastalıklarına, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığı neden olabilmektedir. Sağlıklı bir görünüm, mutlu ve sağlıklı bir gülümseme için rutin diş kontrollerinizi aksatmamaya dikkat etmelisiniz.

İzmir Ege Şehir Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Birimimiz; uzman kadromuz ve son teknoloji diş hekimliği ürünlerimizle sizlere hizmet vermektedir.

Koruyucu Diş Hekimliği

Koruyucu diş hekimliği uygulamaları; genel diş sağlığının korunmasını amaçlar ve olası sorunları önlemek amacıyla tedaviler uygular. Özellikle çocukluk ve gençlik çağında koruyucu diş hekimliği uygulamaları büyük önem taşımaktadır. Koruyucu diş hekimliği ilk dişlerin ağızda sürmesinden itibaren başlar. Ağız ve diş sağlığını koruma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olunması ve ön görülen sorunların tespit ve tedavisi için bebeklik döneminden itibaren koruyucu diş hekimliği uygulamaları önem taşımaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene hastalıkları cerrahisi, diş hekimliğinin ağız, dişler ve çenelerle ilgili hastalıklarının, deformitelerinin tanı ve tedavisiyle ilgilenen cerrahi birimdir. Damağa gömülü dişlerin çekimleri, implant uygulamaları, diş kökenli lezyonların tedavisi, çene bölgesinde oluşan kırıkların tedavileri, ağız, çene ve yüz bölgesinde oluşan enfeksiyonların tedavileri ve çenelerde oluşan kist, tümör gibi oluşumların cerrahi tedavileriyle ağız, diş ve çene hastalıkları cerrahisi ilgilenmektedir.

Endodonti

Endodonti, diş çürüğü meydana geldiğinde dişlerde yapılan kanal tedavisidir. Diş çürüğü tedavisinde dişin merkezinde yer alan sinir dokularının toplanması, temizlenmesi gerekmektedir. Endodonti dişi kurtarmaya yönelik bir tedavidir. Temizleme işleminden sonra ihtiyaç duyulursa dolgu uygulanır ve diş bir nevi dondurulur ve diş kayıplarının önüne geçilir. Endodonti diş çürükleri, çatlak dişler, köprü ve takma diş uygulamalarında kullanılmaktadır.

Periodontoloji

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokularla ilgili hastalıkların tanı ve tedavileriyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Diş kayıplarının %70`inden periodontal hastalıklar sorumludur. Sağlıklı diş eti açık pembe renkli, mat, serttir ve fırçalama sırasında kanamaz. Diş kayıplarının önüne geçebilmek adına diş etinizde bir sorun yaşamanız halinde bir uzmana danışmalısınız.

Ortodonti

Dişlerin çene kemiği üzerinde estetik ve işlevsel olarak yerleştirilmesiyle ilgilenen diş hekimliği dalı ortodontidir. Dişlerde yamukluk, çarpıklık gibi şekil bozuklukları, çenede doğuştan ve sonradan meydana gelen şekil ve kapanış bozuklukları, çene kırıkları, çenedeki meydana gelen yapısal bozukluklar ve çene travmaları ve çene kisti problemlerini ordonti birimi tedavi eder.

Pedodonti

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği), 0-16 yaş arası çocukların dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, bu dişlerde oluşturduğu sorunların tanı ve tedavileriyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde kişinin gülüşünün daha estetik hale getirilmesi ve dişlerindeki problemlerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Estetik diş hekimliği, diş beyazlatma, lamine diş, zirkonyum diş, implant, ortodonti ve protez diş gibi tedavileri bünyesinde toparlayan ve sonucunda estetik gülüş tasarımını meydana getiren diş hekimliği birimidir.

Ağız ve Diş Sağlığı

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZ SİZİ ARAYALIM
Whatsapp Destek